Malé múdrosti

Predĺžovanie rias podmanilo svet!

Prečítajte si viac

Umenie predĺžovania rias sa začalo vyvíjať v Ázii a stalo sa populárnym v Amerike v 90.-tych rokoch. Odvtedy si už podmanil celý svet a v súčastnosti je jedným z najvyhľadávanejších odvetví v oblasti kozmetiky, až na toľko, že počet salónov špecializovaných výlučne na túto službu po celom svete narastá.

Predĺžovanie rias je zvyčajne doplnkovou službou v salónoch krásy v Maďarsku, ale stále viac odborníkov sa venuje čisto tomuto odvetviu.

Kurzy Best Lashes Professional sú navrhnuté tak, aby poskytli “študentom” vedomosti a sebaistotu na vysokej úrovni, aby sa mohli stať úspešnými lash stylistami aj na plný úväzok.

Typy umelých rias a ich názvy

Umelé riasy sú označované niekoľkými spôsobmi : trvanlivé predĺžovanie rias, 3D (pod starým názvom) alebo klasické 1D mihalnice.

V poslednom čase vďaka novej technike sa môžeme čoraz častejšie stretávať s názvami 2D, 3D, 4D, 5D, 6D, ktoré zodpovedajú objemovej/ volume technike. Navyše popularitu získala aj mega volume technika, keďže klientky môžu požadovať aj 12D mihalnice.

Mnoho lash stylistov sa obáva, že táto technika poškodzuje prirozdené mihalnice, pretože sú ťažšie, avšak v skutočnosti so správnymi vedomosťami a nástrojmi je proces neškodný. V dnešnej dobe existujú riasy s hrúbkou 0.03 mm, ktoré sú špeciáne navrhnuté pre objemovú a mega objemovú techniku.

1D (klasické) mihalnice

Pod starým názvom 3D mihalnice. Toto je najčastejší názov v oblasti predĺžovania rias. Dnes nazývané aj 1D technikou, pretože na jednu riasu sa nalepí jedna umelá riasa.

2D mihalnice

Na jednu prirodzenú riasu sa nalepia 2 kusy špeciálne odľahčených rias, vďaka ktorým dosiahneme oveľa bohatší, objemnejší efekt, bez poškodenia prirozdených rias.

3D mihalnice

Táto technika sa nazýva objemová (Russian Volume), keď na jednu prirozdzenú riasu sa aplikujú 3 kusy špeciálne odľahčených rias. Pri tejto technike môžeme stále vytvoriť prirozdený objemový efekt. Pri správnej aplikácii nepoškodzujú prirozdené riasy.

4D – 6D mihalnice

Iným názvom volume/ Russian volume technika. Začal sa vyvíjať v Rusku a takmer okamžite zaujal Ameriku, dnes je obľúbeným aj v Európe. Pri volume technike na jednu riasu aplikujeme 3 až 6 kusov špeciálne odľahčených tenkých rias. Počas tomto type aplikácie umelých mihalníc používame špeciálnu pinzetu aj techniku.

Hebký, hodvábny dotyk, jednoduché nosenie. Túto techniku odporúčame iba skúseným lash stylistom!

Lifting mihalníc

Lifting mihalníc je popri predĺžovaniu rias tiež veľmi obľúbenou a vyhľadávanou službou v Amerike i v Európe. V súčastnosti nemôže chýbať ani v jednom kozmetickom salóne.

Na rozdieľ od tradičného zakučeravenia rias, Best Lash Lifting vám poskytne nielen zakučeravenie, ale aj lifting/ efekt zdvihnutia rias, ktorý vydrží niekoľko týždňov. Pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nevedia alebo nemajú radi umelé mihalnice, je lifting výbornou voľbou, s ktorým môžu zvýrazniť svoj pohľad. Riasy zdvihnuté pomocou liftingu môžu byť maľované, špirálované.

Dodáva riasám lifting a zakučeravenie až 6-8 týždňov. Perfektný aj na optické zväčšenie očí pri visiacich očných viečkach.

Naša vysoko kvalitná Best Lash Lifting produktová rada môže byť vyhľadávanou službou aj vo vašom salóne!  Výborná investícia, ktorá sa v krátkom čase vráti všetkým odborníkom!

Časté otázky a odpovede

Koľko vydržia umelé mihalnice?

Počas predĺžovania rias lash stylista aplikuje 1 alebo viac kusov umelých mihalníc na prirozdené mihalnice. Pri správnej starostlivosti nespadnú, avšak počas prirozdenom cykle našich prirodzených rias ich stratíme. V závislosti od individuálnych potrieb sa odporúča chodiť na doplnenie každé 2-4 týždne.

Na čo treba dávať pozor, aby umelé mihalnice ostali pekné čo najdlhšie?

Je dôležité, aby sa mihalnice nedostali do kontaktu s vodou prvých 24 hodín po aplikovaní, ale následne ich nemusíme chrániť pred vodou. Odporúča sa vyhnúť odličovačom na olejovej báze, pretože môžu rozpúštať lepidlo.

Môžeme používať špirálu, ak máme umelé mihalnice?

Maskara sa neodporúča, veď umelé riasy sú dlhé, čierne a objemové. Je ju ťažké dokonale odstrániť spomedzi rias, čo môže spôsobiť problémy.

Môžu sa mihalnice dostať do kontaktu s vodou?

Po uplynutí prvých 24 hodín voda nemôže spôsobiť problém, môžeme ísť plávať, alebo relaxovať do sauny.

Ako môžeme zvýrazniť dlhé, ale rovné mihalnice?

V súčastnosti už existujú L, L+, LC a LD umelé riasy, ktoré sú dokonalé na rovné mihalnice, ale pre lepší, dokonalejší výsledok sa odporúča aj lash lifting. Tento proces aj osamote prinesie výrazné výsledky, ale zabezpečí aj dobrý základ pre aplikáciu umelých rias na rovné mihalnice.

Môže byť niekto alergický na umelé riasy?

Bohužiaľ, niektoré zložky lepidla na mihalnice môžu spôsobiť alergickú reakciu. Ak Vám začervenajú, opuchnú, nezvyčajne slzia alebo zakúsite akékoľvek neobvyklé pocity, okamžite sa obrátte na svojho lash stylistu!

Je pravda, že umelé mihalnice poškodzujú prirozdené mihalnice?

Správne aplikované mihalnice s kvalitnými materiálmi nemôžu spôsobiť poškodenie. Počas aplikácie má stylista vybrať správne umelé riasy, ktoré najviac vyhovujú prirozdzeným.

Prečo sa oplatí lash stylistom pracovať s istými, certifikovanými materiálmi?

Bohužiaľ, ako aj v iných odvetviach sveta krásy sa aj v tomto objavili početné falzifikáty s mizernou kvalitou. V záujme ochrany zdravia klientov a kvalitnej práce stylistu je vždy potrebné pracovať s materiálmi, ktoré sú certifikované a pochádzajú z bezpečných, istých zdrojov.

Zníženie ceny

Milé naše zákazníčky!
Vzhľadom na aktuálnu ekonomickú
situáciu sme Vám dlhodobo znížili
ceny našich produktov.
Prajeme príjemné nakupovanie!
Webová stránka používa Cookies Prečo?
Súhlasím